NASZA MISJA

Często zadajemy sobie pytanie : Jak zachęcić dzieci do czytania książek i jak rozwijać u nich wyobraźnię, oraz zainteresowania czytelnicze?

Mamy XXI wiek, który jest epoką telewizji, gier komputerowych i Internetu. Wszystkie potrzebne informacje możemy znaleźć za pomocą tych środków multimedialnych, kiedyś tego wszystkiego dostarczały nam książki, a dziś bardzo trudno znaleźć na nie czas, a co dopiero nauczyć młodsze pokolenie, że książek nie da się zastąpić . małe dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet jeszcze wcześniej wykazują duże zainteresowanie książką, ale pomocne w tym względzie jest przedszkole oraz rodzice.

Nasze przedszkole w swoim założeniu ma wprowadzić dzieci w świat książki, codzienne lektury czytane przez nasze nauczycielki to istotny element planu dnia, książka wprowadza do poznawanego tematu poprzez swoją treść i ilustracje, książka daje ukoić nerwy i wyciszyć się, książka daje rozrywkę i humor, jest też sposobem na wypełnienie czasu, oraz nudę. Przy pomocy książek dzieci poszukują odpowiedzi na różne pytania, które pod ich wpływem się rodzą . Książki zwiększają zasób wiedzy słownictwa.

Pragniemy, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był pełen frajdy.

 

* Promujemy zdrowy styl życia i aktywność ruchową poprzez częste zabawy na świeżym powietrzu

* Stwarzamy atmosferę ciepła i zrozumienia, tak aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe

* Kładziemy nacisk na naukę języków obcych oraz rzetelne przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole.