Rady Dla Rodziców


DRODZY RODZICE

    * Poznajcie przedszkole, do którego będzie uczęszczało Wasze dziecko
    * Przy przedszkolnych pożegnaniach zawsze bądźcie uśmiechnięci i spokojni, bo z waszej twarzy dziecko szybko potrafi wyczytać niepokój, dobre i złe emocje.
    * Bądźcie gotowi na trudne rozstania w pierwszych dniach a nawet tygodniach, na płacz i odmowę wyjścia z domu. W przedszkolu starajcie się nie przedłużać  pożegnań, gdyż wzmaga to w dziecku negatywne uczucia. Pamiętajcie, że pozostawiacie dziecko pod opieką wykwalifikowanej kadry.
    * Jeśli mamie rozstanie z dzieckiem sprawia większe trudności, postarajmy się by dziecko do przedszkola odprowadzał tata.
    * W początkowym okresie w miarę możliwości należałoby odbierać dziecko wcześniej z przedszkola.
    * Pozwólmy dziecku zabrać ze sobą cząstkę domu do przedszkola na przykład ulubioną zabawkę  czy tez książeczkę.
    * Rozmawiajcie z dzieckiem o wydarzeniach przedszkolnych. Mówcie dziecku, że czas w przedszkolu będzie spędzało bez rodziców, ale w towarzystwie miłych pań i innych dzieci, z którymi będą się codziennie bawić.
    * Rozwijajcie umiejętności samoobsługowe dziecka, gdyż często są one powodem dodatkowego stresu dla dziecka.
    * Postarajcie się aby dziecko miało kontakt z rówieśnikami na przykład na placu zabaw.

 

Drodzy rodzice, mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam przetrwać ten trudny okras adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych. Pamiętajcie, że przedszkole jest bardzo ważnym i potrzebnym elementem w rozwoju społecznym Waszego dziecka. W przedszkolu każdemu dziecku zapewniamy jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju. Tutaj dziecko nabywa nowe wiadomości i umiejętności, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne  oraz uczy się funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Poznaje pierwsze wierszyki i piosenki, wyjeżdża z rówieśnikami na  pierwsze wycieczki.

Wszystkim przyszłym przedszkolakom życzymy samych uśmiechów na twarzy a rodzicom wytrwałości.

Powodzenia i do zobaczenia w Przedszkolu!